- Dość milczenia i zamiatania problemów pod dywan! Trzeba było prasy, aby pokazać, jakie u nas w Jaworniku dzieją się rzeczy! Zgłosiliśmy sprawę do prokuratury i poinformowaliśmy Wojewódzkiego Kuratora Oświaty. Nie może tak być! – napisali do nas mieszkańcy z gminy Jawornik Polski, którzy po naszym tekście o byłej nauczycielce z tamtejszej szkoły zgłosili sprawę pobicia odpowiednim organom.

Przypomnijmy; 9 października pisaliśmy na łamach Super Nowości o nauczycielce z Zespołu Szkół w Jaworniku Polskim, która miała być zwolniona, oraz, jak twierdziła wówczas, pobita przez dyrektorkę Romanę Dubas. Poszkodowana posiadała obdukcję lekarską oraz nosił się z zamiarem zgłoszenia sprawy do rozstrzygnięcia przez sąd. Romana Dubas wówczas zaprzeczyła, by taka sytuacja miała miejsce, ale po naszym artykule nie chciała już się kontaktować z mediami, podzielając tym samym stanowisko swojego pracodawcy, czyli wójta Stanisława Petyny. Oboje nabrali wody w usta i nie chcieli tłumaczyć się z szeregu negatywnych komentarzy pod adresem szkoły, jakie pisali nasi Czytelnicy na stronie internetowej.

Oburzeni mieszkańcy postanowili jednak rozliczyć odpowiedzialnych za taki stan rzeczy i zaznaczali nam, iż o nagannym zachowaniu dyrektorki szkoły poinformowali Wojewódzkiego Kuratora Oświaty oraz Prokuraturę Rejonową w Przeworsku.

Prokurator Rejonowy z Przeworska, Mariusz Tworek, potwierdzał nam, iż taka informacja wpłynęła do prokuratury 4 listopada i zawiadomienie dotyczyło naruszenia nietykalności cielesnej. – Na tym etapie nic nie mogę powiedzieć więcej. Musimy ustalić okoliczności zdarzenia, sprawdzić, gdzie wydarzenie miało miejsce. Będziemy sprawę wyjaśniać – skwitował M. Tworek.

W Wojewódzkim Kuratorium Oświaty w Rzeszowie usłyszeliśmy, że skarga również wpłynęła, ale nie zostanie rozpatrzona. – Mamy takie pismo, ale to jest anonim. Podpisali się pod nim mieszkańcy, którzy byli zbulwersowani zachowaniem dyrektorki, o którym dowiedzieli się z prasy. Nie możemy rozpatrywać takich skarg, bo powinna to zgłosić sama poszkodowana i na pewno nie do nas. Nas obowiązuje regulamin – usłyszeliśmy w słuchawce.

vk

Źródło: http://supernowosci24.pl/czy-doszlo-do-pobicia-nauczycielki-przez-dyrektorke-szkoly/