Żłobek za złotówkę. Brzmi jak bajka ale to nie za siedmioma górami, a w Hadlach Szklarskich w powiecie przeworskim. Żłobek powstał dzięki wsparciu gminy i rządowemu programowi Maluch. Przy okazji wyremontowano zabytkowy pałacyk rodziny Łastowieckich z XIX wieku.

Pałacyk w Hadlach Szklarskich jest własnością gminy od ośmiu lat. Tak wyglądał jeszcze rok temu. Po wielu nieudanych próbach sprzedaży popadł w ruinę. Ale dzięki determinacji mieszkańców i władz gminy po latach znów tętni tu życie. W zabytkowych wnętrzach gmina otworzyła żłobek. Dla rodziców najmłodszych mieszkańców wioski to ogromna zmiana.

Żłobek jest nowoczesny i bardzo dobrze wyposażony. Jest tu profesjonalna kuchnia, łazienki przystosowane dla maluchów i dwie duże sale z mnóstwem zabawek. Ogromne zainteresowanie - nie dziwi. Oprócz warunków przyciąga też cena. Miesięczna opłata to tylko złotówka. A koszt funkcjonowania żłobka pokrywa gmina.

Koszt utworzenia żłobka pochłonął ponad milion dwieście tysięcy złotych. Połowa tej kwoty pochodziła z ministerialnego programu Maluch.