Po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Jaworniku Polskim przystąpiła do programu "Orange dla bibliotek" uzyskując dotację finansową w wysokości 2458,52 zł.

Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by gminne biblioteki publiczne stały sie nowoczesnymi wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

Zgodnie z umową dofinansowanie zostanie wykorzystane w celu edukacji oraz popularyzacji i zwiększenia wykorzystania internetu przez pracowników i użytkowników biblioteki, a w szczególności na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce głównej i filiach.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaworniku Polskim