W niedzielne popołudnie Zespół Śpiewaczy „Jawor” wraz z Gminną Kapelą „Jaworniczanie” reprezentowali naszą Gminę na Dniach Gminy Przeworska oraz na XVI Regionalnym Przeglądzie Pieśni Obrzędowych i Zwyczajowych w Zarzeczu. Na zaproszenie Pani prof. zw. dr hab. inż. Maria Krełowskiej – Kułas Rektora Wyższej Szkoły Społeczno-Gospodarczej w Przeworsku, nasza Kapela rozpoczęła swoim koncertem Przeworskie Juwenalia 2014.
Następnie na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Zarzeczu Zespół Śpiewaczy „Jawor” w ramach XVI Przeglądu Pieśni Obrzędowych i Zwyczajowych pod Platanem wykonał dwa utwory „Matko przed twoim obrazem” oraz „Poszła baba do sąsiada”. Tematem tegorocznego przeglądu były pieśni do świętych patronów oraz piosenki śmieszne. W rywalizacji udział wzięło 20 Zespołów z powiatów przeworskiego, przemyskiego i jarosławskiego Zespół Śpiewaczy „Jawor” w ramach przeglądu zajął II miejsce.

Źródło: Oficjalna strona Gminy Jawornik Polski