W tym roku uroczyście Dożynki Gminne obchodzono w dniu 15.08.2021 w Hadlach Kańczuckich na placu obok Wiejskiego Domu Kultury.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęto dziękczynną mszą św. odprawianą przy kapliczce Matki Bożej od Gradobicia. Mszę świętą koncelebrowali: ks. Stanisław Śliwa - Proboszcz parafii, ks. dr Czesław Rybacki z Kanady, ks. Mirosław Wojturski z Łodzi, ks. dr Bogusław Kośmider ze Szwajcarii.

Oprawę Mszy św. prowadziła Orkiestra dęta z Dylągówki. Po Mszy św. korowód dożynkowy przy dźwiękach Kapeli Ludowej „Jaworniczanie” przemaszerował na plac gdzie ustawiono pięknie wykonane wieńce z tegorocznych plonów. Na początku oficjalnych uroczystości na ręce Wójta Gminy – gospodarza dożynek, Pani Barbarę Roguska i Pan Jan Raszpla - starostów dożynek, przekazany został chleb dożynkowy i bukiet kwiatów. W dalszej kolejności startostowie dożynek, Wójt Gminy oraz Sołtys Hadel Kańczuckich podzielili się chlebem ze wszystkimi uczestnikami dożynek. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Jawornik Polski – Pan Stanisław Petynia, który w swoim wystąpieniu zwrócił się w szczególności do rolników i ich rodzin ze słowami podziękowania za trud codziennej pracy na roli. Po wystąpieniu Wójta głos zabrał nasz gość, Pan Rafał Pilch - Prezydent Siemianowic Śląskich, a następnie przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Makarski.

W tym roku można było podziwiać 8 misternie wykonanych wieńców z naszej gminy.

Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja dorobku amatorskich zespołów artystycznych. Na początku zaprezentowała się Kapela Ludowa „Jaworniczanie”, młodzież z Zespołu Szkół Nr 2 z Manasterza, Zespół Śpiewaczy „Jawor” i Zespół Ludowy „Hadlanie”, którzy na tą okoliczność przygotowali pieśni dożynkowe, a młodzież tańce.

Z koncertem gościnnym wystąpiła Kapela Podwórkowa „Tońko” z Dynowa.

Po części artystycznej wszyscy bawili się do białego rana przy zespole muzycznym „Akces

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tej wspaniałej uroczystości.

Źródło: Oficjalna strona Gminy Jawornik Polski

Bogata galeria zdjęć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury [KLIKNIJ]